Гравірування портрету на пам'ятнику

    При замовленні будь-якого пам'ятника, людину найбільше хвилюватиме питання - наскільки точно художник-ретушер зможе передати портрет близької Вам людини. А способи, якими буде досягнуто результат - це зовсім інше питання.
    Таким чином, найідеальніший камінь для гравіювання це чорний граніт, точна наукова його назва - габро. Структура габро однорідна, дрібнозерниста, в необробленому стані колір - світло-сірий, при поліровці досягається насичений чорно-сірий колір. Зверніть увагу, що його полірування здійснюється не шляхом лакування, як деякі помиляються, а спеціальним алмазним інструментами. Це специфічна властивість граніту-габро «перетворюватися» з темно-сірого кольору в чорний, що і дає можливість художникам-ретушерам виконувати будь-які картини або написи на камені.

гравировка портрета на памятнике гравировка на памятнике

  Габро - камінь твердий, тому для гравіювання використовується спеціальний алмазний інструмент. Саме їм, гравірувальник знімає тонкий шар полірування, при цьому отримуючи лінії і точки. Завдяки цьому, нанесені зображення і написи на пам'ятнику, не змиваються дощем і на вигоряють на сонці, тобто - нікуди не зникають.

    Розберемось з механізмом нанесення портрету на пам'ятник з граніту більш детально. Перед тим як зробити гравіювання портрета, необхідно обробити вихідну фотографію, на першому етапі - її потрібно збільшити до натурального розміру. Тому, від якості початкового фото і залежати результат нанесення портрета на граніті. Уявіть, що станеться, якщо любительську маленьку фотографію збільшити в 10 або 20 разів (реальний розмір голови людини 20-25 см). Отримавши збільшену фотографію, художник гравер приступає до роботи. Спочатку, він прикладає її до гранітної плити і обводить, відзначаючи необхідні лінії і сегменти. Потім, взявши в руки інструмент, починає копітку роботу над портретом. Крок за кроком, міліметр за міліметром він створює образ на твердому камені. Права на помилку він не має, одна похибка і образ рідної Вам людини буде не впізнати.
    Гравірувальний верстат виконує левову частку роботи художника-гравера. Але, щоб отримати якісний чіткий портрет, 80-90% виконаних робіт на гравірувальному верстаті, вимагають подальшого доопрацювання художником. Ретуш фотографії, виконана на комп'ютері, найчастіше, відрізняється від початкового портрета, отриманого на природному матеріалі. З цього, без втручання в процес художника не обійтися.
    На будь-якому цвинтарі можна побачити як хороші так і погані роботи, а також і справжні шедеври людського майстерності. Так, саме людського майстерності. Гравірувальний верстат робить тільки те, що накажуть. Один і той же портрет на пам'ятнику може вийти по-різному і залежить це від професіоналізму людини, якій Ви довірили таку відповідальну роботу. Тому при виборі компанії, що займається виготовленням пам'ятників, звертайте увагу на виконані роботи. Дізнайтеся, як відреагує компанія в разі незадовільної оцінки портрета. А яким способом вигравіювали портрет на гранітному пам'ятнику не настільки важливо.

Працюємо по всій Україні: Вінниця, Дніпро, Київ, Житомир, Запоріжжя, Одеса, Івано-Франківськ, Тернопіль, Черкасси, Миколаїв, Полтава, Ужгород, Харьків, Львів, Чернігів, Чернівці ...

Наші Послуги

Розробка 3D моделей пам'ятників

Виготовлення за індивідуальним проектом

Реконструкція пам'ятників та надгробок

Послуга "Пам'ятник під ключ"

Монтаж пам'ятників та гранітних комплексів

Координати

 

Житомирска обл., Черняхівский р-н., Головино, 12325

 

+38 (068) 441-71-43

 

+38 (063) 295-11-57

 

  granit-sv@ukr.net